Pożyczka Ferratum Money opinie i koszty

Pożyczka Ferratum Money opinie i koszty
5 (100%) 1 vote

Zbliżają się wakacje, czas podróży, a Ty czujesz, że potrzebujesz dodatkowej gotówki, aby móc sobie pozwolić na wymarzone wakacje? Znów nie udało się odłożyć wystarczającej gotówki? Zdarza się nawet najlepszym. W tym artykule postaram się przedstawić ofertę pożyczki pozabankowej, którą oferuje Ferratum money oraz odpowiem na pytania, czy pożyczka ta się opłaca, jakie wymagane są dokumenty oraz jakie opinie krążą na jej temat po Internecie.

Pożyczka w Ferratum Money – koszty

Ferratum Money to firma pozabankowa oferująca pożyczki gotówkowe dla osób prywatnych. Firma ta nie weryfikuje naszej zdolności kredytowej, nie bada naszej historii, ale za to oferuje pożyczkę bez Bik – niestety zwykle droższą niż np. kredyty bankowe, czy też z pewnością inne oferty pozabankowe. Ale o tym dalej.

Ferratum Money oferuje dwa rodzaje pożyczek:

  • Pożyczka na raty – do spłaty w wygodnych ratach
  • Pożyczka za 0 zł – oferta pożyczkowa dla osób, które wcześniej nie korzystały z produktów firmy. Pożyczki za zero zł to bardzo częsty zabieg stosowany również przez konkurencyjne firmy.

Pożyczkę w Ferratum Money można zaciągnąć na kwotę od 100 zł do 10000 zł.

Poniżej znajduje się analiza kosztowa jednej z takich pożyczek. Dokładniej kwotę 3000 zł pożyczoną na okres 12 miesięcy (maksymalny okres spłaty to 24 miesiące, ale my wybieramy 12).

Wysokość raty takiego kredytu to: 4401,34 zł

Ilość rat: 12

RRSO: 160%

Opłaty: 1816 zł, a w tym:

– prowizja za udzielenie pożyczki 390 zł

– odsetki 196 zł

-opłata administracyjna – 1230 zł

 

Pożyczka w Ferratum Money opinie

Zdecydowanie spora część opinii na temat Ferratum Money dotyczy wysokich kosztów związanych z samą pożyczką, co też widać na przeanalizowanym powyższym przykładzie. Całkowity koszt pożyczki – RRSO wynosi 160% – to bardzo dużo i wcale nie dziwi nas fakt, że jest to jedna z częstszych wad wytykanych w opiniach internautów.

Czy pożyczka w Ferratum Money się opłaca?

Decyzję o tym, czy się opłaca czy nie, pozostawiam już bezpośrednio do podjęcia każdemu z osobna, Myślę jednak, że wskaźnik RRSO na wysokości 160% mówi sam za siebie. Jeśli jednak nie ma się wyjścia, a pieniądze zdobyć trzeba – no cóż, być noże jest to jakieś rozwiązanie.

Pożyczka Ferratum Money – jakie dokumenty

Pożyczki Ferratum Money są kierowane do określonych osób, które muszą spełniać takie kryteria jak:

– mieszkanie na terytorium Polski

– posiadają obywatelstwo Polskie

-nie są wpisane do KRD

– nie są zadłużone

Pożyczka w Ferratum Money – czas oczekiwania

Decyzja o przyznaniu pożyczki lub odmowa zostaje wysłana praktycznie natychmiast po prawidłowym wypełnieniu wniosku pożyczkowego. Przelew środków jest uzależniony od sesji bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *